2003.  aastal kanti laulu- ja tantsupidu UNESCO vaimse ja suulise pärandi nimekirja.

ÜLDJUHID:

Eri Klas (I kontserdi peadirigent), Ants Üleoja (segakoorid), Ants Soots (meeskoorid), Ants Sööt (naiskoorid), Aarne Saluveer (lastekoorid),  Hirvo Surva (poistekoorid), Annelii Traks (mudilaskoorid), Leho Muldre (puhkpilliorkestrid).

Osales 838 koori 23 995 lauljaga, 57 orkestrit 1860 mängijaga, kokku 25 980 lauljat-mängijat.

ÜHENDKOORID

M.  Lüdig (F. Kuhlbars) – “KOIT”
    Juhatas Alo Ritsing

F. Pacius (J. V. Jannsen)  - “MU ISAMAA, MU ÕNN JA RÕÕM”
    Juhatas Eri Klas

G. Ernesaks (G. G. Byron) –“MUUSIKALE”’
    Juhatas Kuno Areng

U. Sisask  - “ SANCTUS” Eesti missast

E. Elgar  (A. C. Benson) “MARSS”
    Juhatas Kristjan Järvi

 

KUTSELISED PUHKPILLIORKESTRID

U. Naissoo -  “TULETOOJAD”
    Juhatas Aavo Ots

P. Raik -  “KUUVALGEL”
    Juhatas Peeter Saan

R. Kull -  “TARANTELLA”
    Juhatas Taavo Wirkhaus

T. Kõrvits  - “KAUNIMAD LAULUD”
    Juhatas Kaido Kodumäe

R. Valgre  - “TARTU MARSS”
    Juhatas Arvi Miido

G. F.  Händel  - “TULEVÄRGI MUUSIKA” (I ja II osa)
    Juhatas Leho Muldre

J. Jürme - “RUKKIRÄÄK”
    Juhatas Heldur Saade

R. Valgre  - “PEAGI SAABUN”
    Juhatas Leho Muldre

P. Raik  - “KODUKOTUS”
    Juhatas Andres Avarand

R. Ploom  - marss “VÕIDUTEEL”
    Juhatas Heldur Saade

 

LASTEKOORID

A. Vivaldi -  GLORIA IN EXCELSIS DEO “Gloria” RV 589 I osa
    Juhatas Andres Mustonen

G. F. Händel -  “O SING UNTO THE  LORD A NEW SONG”
    Juhatas  Endel Nõgene

K. Jenkins  - SONGS OF SANCTUARY. “I ADIEMUS”
    Juhatas Erki Pehk

C. Kreek (eesti rahvaviis, rahvaluule) - “MU SÜDA, ÄRKA ÜLES”
    Juhatas Ave-Maria Sild

M.  Härma (eesti rahvaviis, rahvaluule) – “LAULIKU LAPSEPÕLI”
    Juhatas Aarne Saluveer

U. Naissoo (I. Lember) – “KOOLIKELL”
    Juhatas Tiia-Ester Loitme

B. Chilcott  (Bob Chilcott) - “CAN YOU HEAR ME?”
    Juhatas Bob Dhilcott

R. Rodgers (O. Hammerstein) – "ÜKSIK KITSEKARJUS"
    Juhatas Aarne Saluveer

 

NAISKOORID

M.  Saar (M. Veske) – “PÄIKESELE”
    Juhatas Ants Sööt

J. Jürme (M. Under) – “RUKKIRÄÄK”
    Juhatas Lauri Sirp

R. Ritsing (E. Wöhrmann) – “SA OLED MU SÜDAME SUVI”
    Juhatas Ants Sööt

A. Ritsing (J. Kärner) – “KEVAD SÜDAMES”
    Juhatas Vaike Uibopuu

E.  Tubin (eesti rahvaviis, rahvaluule) – “VANAPIIGA LAUL”
    Juhatas Ants Sööt

O. Ehala (E. Vetemaa) – “SEE, VAID SEE ON ARMASTUS”
    Juhatas Merike Toro

H. Hindpere (H. Karmo) – “HÄLLILAUL”
    Juhatas Tõnis Kõrvits

A. Valkonen (L. Tungal) – “LAS JÄÄDA ÜKSKI METS”

 

SÜMFOONIAORKESTER

D. Šostakovitš  - “PIDULIK AVAMÄNG”
    Juhatas Eri Klas

E. Kapp –  “LAULUPIDU” tsüklist “Tallinna pildid”
    Juhatas Paul Mägi

H. Berlioz  - marss dramaatilisest legendist “Fausti needmine”
    Juhatas Olari Elts

 

POISTEKOORID

T. Fettke (Psalm nr 8 järgi L. L. Johnson) – “THE MAJESTY AND GLORY OF YOUR NAME”
    Juhatas Hendrik Vestmann

H. Purcell  - “SOUND THE TRUMPET”
    Juhatas Anu Tali

R.  Rannap (O. Arder) – “TULE METSA!”
    Juhatas Undel Kokk

T. Kõrvits (H. Käo)  - “LAUPÄEVA ÕHTUL ISAGA”
    Juhatas Lydia Rahula

T.  Hansen ( L. Koidula)  - “EMA SÜDA”
    Juhatas Indrek Vijard

Rahvalik viis (A. Reinvald) – “MATS ALATI ON TUBLI MEES”
    Juhatas Hirvo Surva

J. Leiber ja  M.  Stoller  -“KIKILIPS”
    Juhatas Hirvo Surva

 

MEESKOORID

H. Lepnurm (K. J. Peterson) – “EMAKEEL”
    Juhatas Mihkel Kütson

J. Sibelius (V. A. Koskenniemi)  - “FINLANDIA”
    Juhatas Paavo Järvi

V.  Tormis (V. Tormise tekstid rahvaluule ainetel) – “ EESTI RAHVA ERAKONNAMÄNG”.
    Esitas Eesti  Rahvusmeeskoor  RAM 

A. Ritsing (K. E. Sööt) – “EESTI MEESTELE”
    Juhatas Alo Ritsing

V. Kapp (L. Koidula) – “EESTI MULD JA EESTI SÜDA”
    Juhatas Ants Üleoja

G. Ernesaks – “MIND KUTSUTI PULMA”
    Juhatas Ants  Soots

V. Tormis (eesti rahvaviis, rahvaluule) -  sarjast "Meestelaulud"  ”MEREMEESTE LAUL”, “LORILAUL”
    Juhatas Jüri Rent

 

SEGAKOORID

W. A. Mozart -  kantaat “PÄIKESELE”
    Juhatas Jüri Alperten

K. A.  Hermann -  “Kungla rahvas” lauleldusest “Uku ja Vanemuine”
    Juhatas Toomas Kapten

M.  Saar (rahvaluule) – “LAULIK”
    Juhatas Piret Talts

Veljo Tormis (eesti rahvalaulud, rahvaluule) -  3 osa tsüklist “13 Eesti lüürilist laulu”: “LAULJAID OTSITAKSE”, “PIHLAPUU” , “LAULUD  PULMADES OTSITUD”
    Juhatas Heli Jürgenson

P. Sarapik (J. Liiv) – “RUKKIVIHUD REHE ALL”
    Juhatas Raul Talmar

U. Naissoo (H. Karmo) – “KUI KÄES ON JAANIPÄEV”
    Juhatas Ants Üleoja

 

ÜHENDKOOR 

M.  Saar (A. Haava) – “LUULE, SEE EI TULE TUULEST”
    Juhatas Ants Üleoja

R. Tobias (tekst piiblist) – “EKS TEIE TEA”
    Juhatas Tõnu Kaljuste

G. Verdi  - triumfikoor ooperist “AIDA”
    Juhatas Eri Klas

A.  Läte (F. Schiller) – “LAUL RÕÕMULE”
    Juhatas Ants Soots

M. Härma (eesti rahvaviis, rahvaluule) – “TULJAK”
    Juhatas Ants Üleoja

P. Sarapik (J. Liiv) – “TA LENDAB MESIPUU POOLE”
    Juhatas Ants Sööt

R. Rannap (H. Runnel) –  katkend kantaadist “ILUS MAA”
    Juhatas Hirvo Surva

E. Võrk (M. Lipp) – “EESTI LIPP”
    Juhatas Kuno Areng

G. Ernesaks (L. Koidula) – “MU ISAMAA ON MINU ARM”
    Juhatas Alo Ritsing

R. Kull (M. Veske) – “KODUMAA”
    Juhatas Eri Klas

 

MUDILASKOORID

L. Kõlar (L. Tungal) – “ISA-EMA MAA”
    Juhatas Annelii Traks

H. Hindpere (P. Aimla) – “OLE VIISAKAS”
    Juhatas Annelii Traks

R.  Kõrgemägi (I. Polari) – “KUI TUJU ON MÕNUS”
    Juhatas Lii Leitmaa

V. Ojakäär (L. Tungal) – “SÕIT PILVELAEVAL”
    Juhatas Lii Leitmaa