Olümpiahõnguline laulupidu, palju oli mereteemalisi laule. Lõpumarsi “Kas tunned maad” järel keeldusid paljud koorid lavalt lahkumast ja laulsid edasi.

AUJUHID:

Tuudur Vettik, Richard Ritsing, Lembit Verlin ja Uno Järvela.

ÜLDJUHID:

Gustav Ernesaks, Jüri Variste, Arvo Ratassepp, Heino Kaljuste, Kuno Areng, Olev Oja, Harald Uibo, Ants Üleoja, Venno Laul, Ants Sööt, John Tungal, Uno Uiga, Vello Loogna ja Leho Muldre.

Osales 627 kollektiivi 28 969 laulja-mängijaga.

ÜHENDKOORID

E. Kapp  (E. Hiir) – "LENINI PARTEI"
    Juhatas Jüri Variste

D. Tuhmanov (J. Jevtušenko) – “ MEIE – SUUR PEREKOND”
     Juhatas Olev Oja

E. Tamberg (R.  Parve) – “TERETUSLAUL”
     Juhatas Ants Üleoja

A. Läte (M. Lipp) – “KUS PÕHJALAHE KOHISEB”
    Juhatas Kuno Areng

J. Koha (O. Roots) – “ VIIS VÄRVILIST RÕNGAST”
    Juhatas Arvo Ratassepp

 

MEESKOORID

V.  Kapp (N. Laanepõld) – “ LAUL TÕUSEB TERVITUSEKS”
    Juhatas Harald Uibo

A. Rattasepp (D. Vaarandi) – “ EESTI MULLAD”
    Juhatas Arvo Ratassepp

J. Naujalis ( rahvaluule)  - “MÄE PEAL PALJU ÕÕTSUVAID”
    Juhatas Ants Üleoja

M.  Koval ( M.  Matussovski) – “ ILMENI JÄRV”
    Juhatas Harald Uibo

O. Taktakishvili (O. Taktakishvili) – “ TEEKONNA LAUL”

V. Tormis ( rahvaluule, P.-E. Rummo)  - “MEESTE LAUL”
     Juhatas Olev Oja

E. Grieg ( B.  Bjørnson) – “ UUS ISAMAA”
     Juhatas Olev Oja

S. Palmgren (G. Fröding) – “ MIILIÕPETAJA”
     Juhatas Kuno Areng

G. Ernesaks (J. Smuul) – “MEHE TÖÖ”
      Juhatas Harald Uibo 

G. Ernesaks (D. Vaarandi) – “ÕLLETEGU”
      Juhatas Olev Oja

 

NAISKOORID

V.  Muradeli (A.  Kovalenkov) – “ AU TÖÖLE”
    Juhatas Arvo Ratassepp

J. Variste ( M.  Nurme) – “ KEVADPÄIKE, ÄRA LOOJU VEEL”

G. Podelski ( H.  Karmo) – “PEOLAUL”
    Juhatas Ants Sööt

E. Arro, R.  Päts (rahvaluule) – “ VIHULE”

R.  Päts ( rahvaluule) – “ PILL OLL` HELLE”
    Juhatas Arvo Ratassepp

H.  Alfen (A.  Fryxell) – “ VÄRMLANDI LAUL”

M. Saar (K.-E.  Sööt) – “ALLIK”
    Juhatas Arvo Ratassepp

M. Härma (G. Suits)  - “ NOORUSE UNENÄGU”
    Juhatas Arvo Ratassepp

V.  Loktev (rahvaluule) – “MÖÖDA VOLGAT”

J. Medinsh ( J. Grots) – “ ÕITSE, MINU LINAVÄLI”
    Juhatas Arvo Ratassepp

 

NAIS –  JA MEESKOORID

G. Ernesaks (G. C. N Byron) – “MUUSIKALE”
    Juhatas Jüri Variste

 

SEGAKOORID

A.  Arutjunjan (L.  Durjan) – “OOD LENINILE”
    Juhatas Ants Üleoja

G. Ernesaks (D. Vaarandi) – “ LÕIKUSE LAUL”
     Juhatas Jüri Variste

V. Tormis ( rahvaluule, Ü. Tedre) – “ KÜLA KUULEB”
    Juhatas Ants Üleoja

G.  Davidovski ( rahvaluule) – “ KOOLDU, ELULÕNG”
    Juhatas Ants Sööt

M.  Lüdig ( A. Haava) – “SÄÄL NÜÜD KASVAB”
    Juhatas Ants Üleoja

 

POISTEKOORID

T. Vettik ( rahvaluule)  - “ LAUL KEVADELE”
    Juhatas Venno Laul

U. Naissoo (H. Runnel) – “ VAHVA MEES”
     Juhatas Uno Uiga

Šhoti viis (rahvaluule) – “ MEREMEESTE LAUL”

A.  Oit (J. Saar) – “ POSTEKLUBI LAUL”
    Juhatas Venno Laul

 

LASTEKOORID

H.  Kaljuste (E. Lättemäe)  - “ TULGE LAULUPEOLE”

V. Sokolov ( M. Sadovski) – “ SUVISED RIIMID”
    Juhatas Heino Kaljuste

V. Kapp (A. Otto) – “PIONEERIDE MARSS”

A. Kapp ( K.-A. Hermann) – “ KODUNE KOHAKE”
    Juhatas Uno Uiga

U. Naissoo ( I. Lember) – “KOOLIKELL”

U.  Naissoo ( I. Lember) – “ METSA TELEGRAMM”
    Juhatas Heino Kaljuste

 

VENE KOORID

Revolutsiooniline laul ( A. Bezõmenski) – "KOMSOMOLID-LAEVASTIKLASED "

V.  Šainski (M.  Matussovski) – “ RISTLEJA AURORA”

Eesti rahvaviis ja rahvaluule – “ VIIRE TAKKA”

Valgevene rahvaviis  ja rahvaluule  - “ BULBA”

A.  Babadžanjan (A. Dementjev) – “ USTAVAD LENINI ÜRITUSELE”
    Juhatas John Tungal

 

PUHKPILLIORKESTRID

R.  Kull  - “ FANTAASIA EESTI VIISIDEST”
    Juhatas Leho Muldre

R.  Ploom  - “ PÕIMIK ARNE OIDI LAULUDEST”
    Juhatas Vello Loogna

S.  Tšernetski  - “ MOSKVA SALUUT”
    Juhatas Leho Muldre