Esimest korda esinesid omaette ükstusena vene koorid ja lasterühmad. Vaid pooled laulud olid eesti autoritelt.

AUJUHID:

Mihkel Lüdig, Juhan Simm.

ÜLDJUHID:

Gustav Ernesaks (ühend-, sega- ja meeskoorid), Jüri Variste (ühend-, sega- ja meeskoorid), Ants Kiilaspea (segakoorid),  Harald Uibo (meeskoorid), Richard Ritsing (naiskoorid), Ado Velmet (naiskoorid), Karl Leinus (lastekoorid), Aksel Pajupuu (lastekoorid), Jaan Kääramees (puhkpilliorkestrid), Voldemar Lemmik (puhkpilliorkestrid), Serafim Milovski (vene koorid), Vjatšeslav Tjumin (sõdurite koor), Georgi Kolõskin (mereväelaste koor).

Osales 893 kollektiivi 30 321 laulja-mängijaga, kes “demonstreerisid oma saavutusi sisult sotsialistliku ja vormilt rahvusliku kunsti viljelemisel”.

ÜHENDKOORID

G. Ernesaks – KANTAAT “TUHANDEIST SÜDAMEIST”
                Juhatas Gustav Ernesaks

E. Kapp – LÜHIKANTAAT “LAUL LENINIST”
                Juhatas Jüri Variste

E. Arro – “RAHULAUL”
                Juhatas Gustav Ernesaks

A.  Läte – “LAUL RÕÕMULE”

V.  Muradeli – “PARTEI MEID JUHIB”
                Juhatas Jüri Variste

MEESKOORID

E. Arro – “RAHVASTE SÕPRUS”

V. Kapp – “KAJAKAS”
            Juhatas Harald Uibo

G. Ernesaks – “TURBALÕIKAJAD”

G. Ernesaks – “NÄÄRISOKK”

B. Kõrver – “TRAKTORISTIDE LAUL”

F. Saebelmann – “KAUNIMAD LAULUD”

M. Glinka – “PÕHJATÄHT”

C. M.  Weber – JAHIMEESTE KOOR OOPERIST ”NÕIDKÜTT”
            Juhatas Gustav Ernesaks

T.  Hrennikov – “KUBANI STEPIS”

Vene revolutsiooniline laul - “KAUEM RAUDU ME KANDA EI TAHA”

J. Meitus – SÕDURITE KOOR OOPERIST ”NOOR KAARDIVÄGI”

J.  Juseliunas – “SEPIKOJAS”

Ukraina rahvalaul - “LAI DNEPR”
            Juhatas Harald Uibo

 

NAISKOORID

A.  Velmet –“VENDLUS”
            Juhatas Aado Velmet

E.  Kapp – “TULGE JAANIKU TULELE” (koor ooperist “Vabaduse laulik”)

M. Saar – “ ALLIK”
            Juhatas Richard Ritsing

H.  Kõrvits – “KANGUR”
            Juhatas Aado Velmet

M. Lüdig – “KIIGELAUL”
            Juhatas Mihkel Lüdig

A. Vedro – “MIDRILINNU MÄNG”
            Juhatas Richard Ritsing

K. A.  Hermann – “MUNAMÄEL”
            Juhatas Aado Velmet

D. Andriulio – “MU LEEDUMAA”
            Juhatas Richard Ritsing

A.  Dargomõžski – “ISAMEES” (koor ooperist “Näkineid”)

"PIHLAPUUKE" (vene kaasaegne rahvalaul)
     Juhatas Aado Velmet

"KARJUS" (tšehhi rahvalaul)
     Juhatas Richard Ritsing

 

SEGAKOORID

V. Kapp – “VOOGAVAD PÕLLUD”

M. Härma – “TULE KOJU”
            Juhatas Ants Kiilaspea

V. Reiman – “LABAJALG”

G.  Ernesaks – “MEIE KOLHOOSIS ON PULMAD”
            Juhatas Jüri Variste

E. Oja – “KANGAKUDUMISE LAUL”

E. Arro – “KIIGELAUL”

T.  Hrennikov – “ELA, KALLIS KODUMAA”

A.  Aljabjev – “TANTSUL”

Slovaki rahvalaul - "LAULULIND"
            Juhatas Ants Kiilaspea

 

ERISEGAKOORID

B. Kõrver – “HOMMIK KOLHOOSIVÄLJADEL”

M. Lüdig – “METS”

M. Saar – “KARJANE”

Vene revolutsiooniline laul “JULGESTI, VENNAD, NÜÜD TÖÖLE”

Vene rahvalaul - "ORUS VOOLAMAS JÕEKENE KIIRE"
            Juhatas Jüri Variste

 

LASTEKOORID

A. Pajupuu – “PEOLAUL”
            Juhatas Aksel Pajupuu

V.  Kapp – “LAPSED METSATEEL”

H.  Kõrvits – “METSAISTUTAJATE LAUL”
            Juhatas Karl Leinus

F.  Säbelmann – “ELLERHEIN”

E. Aarne – “KASSI LAUL”

E. Kapp – "PIONEERIDE-MITŠUURINLASTE MARSS"

P. Jurian – “ISTUTASIN TOOMINGA”

A. Aljabjev – “LAUL NOOREST SEPAST”
            Juhatas Aksel Pajupuu

 

MEREVÄELASTE KOOR

I. Dunajevski – “LAUL KODUMAAST”

M. Magdienko – “EDASI, MEREMEHED”

V. Rumjantsev – “SÕDURID LÄHEVAD ROODUDES”

K. Listov – “SOOLANE VESI”

Vene rahvalaul - “VARJAAGI” HUKK

Vene revolutsiooniline laul - “VARŠAVJANKA”
            Juhatas Georgi Kolõskin

 

SÕDURITE KOOR

A.  Aleksandrov – “LAUL NÕUKOGDE ARMEEST”

V. Sorokin-Matrossov – “ME POLGUKAASLANE”

Vene rahvalaul - "BORODINO"

V.  Muradeli – “SÕIDAME, SÕBRAD!”
            Juhatas Vjatšeslav Tjumin

 

VENE KOORID

S. Tulikov – “ÕITSE, ME MAA!”

A. Hatšaturjan – “SÕPRUSVALSS”

Vene rahvalaul - “OI, SA, VOLGA, JÕEKENE!”

Vene rahvalaul - “HELGIB HELE KUUKE”
            Juhatas Serafim Milovski

 

PUHKPILLIORKESTRID

E. Kapp – AVAMÄNG-PARAFRAAS EESTI TEEMADELE
            Juhatas Jaan Kääramees

V.  Kapp – RAHVATANTS
            Juhatas Voldemar Lemmik

R.  Kull – “TULJAK”
            Juhatas Juhan Simm

E. Tamm – PIDULIK AVAMÄNG “KALEV JA LINDA”
            Juhatas Jaan Kääramees

A.  Dvorak – SLAAVI TANTS nr. 2
            Juhatas Voldemar Lemmik

R.  Glier – “HÜMN SUURELE LINNALE”
            Juhatas Jaan Kääramees